نزدیکی به امام زمان(عج) با زیارت و اقامه عزا برای امام حسین علیه‌السلام

باتوجه به میزان محبت و ارادت امام عصر(عج) نسبت به امام حسین(ع)، به طور قطع در صورتی که شیعیان نیز با رفتن به زیارت امام حسین(ع) و شرکت در مراسم عزای ایشان، سعی بر ابراز مودت و محبت به مقام ایشان داشته باشند؛ مورد توجه ویژه امام زمان قرار خواهند گرفت.

 .


1.
با رفتن به زیارت و اقامه عزا برای امام حسین علیه‌السلام، چگونه می‌توان به امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف نزدیک شد؟مهر و محبت خالصانه امام زمان علیه‌السلام نسبت به امام حسین علیه‌السلام، بسیار عمیق‌تر و بالاتر از حد تصور ماست چراکه تنها معصوم است که می‌تواند شناخت واقعی و درک صحیح نسبت به کمالات و مقامات معنوی معصوم دیگر داشته باشد. بنابراین عشق و عطوفتى كه معصومين عليهم‌السّلام نسبت به يكديگر دارند، از محبت الهی برخاسته و هرگز محدود به روابط خويشاوندى نیست.(1)
به همین جهت عباراتى که از حضرت مهدى عجل‌اللّه‌تعالى‌فرجه‌الشريف در رثاى امام حسين عليه‌السّلام در زیارت ناحیه نقل شده، عمق حزن و سوگواری ایشان بر مصیبات عظیم وارده بر جد بزرگوار و خاندان عصمت را نشان می‌دهد و چنان سوزناك است كه انسان از درک آن ناتوان است. (2)
باتوجه به میزان محبت و ارادت امام عصر علیه‌السلام نسبت به جد بزرگوار خود امام حسین علیه‌السلام، به طور قطع در صورتی که شیعیان نیز با رفتن به زیارت امام حسین علیه‌السلام و شرکت در مراسم عزای ایشان، انفاق به عشق حضرت و... سعی بر ابراز مودت و محبت به مقام امام حسین علیه‌السلام داشته باشند؛ مورد توجه ویژه امام زمان علیه‌السلام قرار خواهند گرفت. امام زمان علیه‌السلام نیز مردم را به زیارت و توسل به امام حسین علیه‌السلام دعوت می‌فرمایند و در تشرفی که سید احمد رشتی موسوی به خدمت ایشان رسیده بود، بر خواندن زیارت عاشورا تأکید کرده و به او فرمودند: «شما چرا عاشورا نمى‏خوانيد؟ عاشورا! عاشورا! عاشورا!».(3)
در اینجا زیارت و توسل به امام حسین علیه‌السلام، از جهتی که عمل به سفارش امام زمان علیه‌السلام است، موجب تقرب به امام زمان علیه‌السلام خواهد شد.
بنابراین هرگونه توسل و اظهار عشق و ارادت ما به امام حسین علیه‌السلام می‌تواند ما را به امام زمان خود نزدیک‌تر کند. چنانکه سیدکریم محمودی مشهور به سید کریم پینه‌دوز بر اثر توسلات مداوم هر صبح و شام به اباعبدالله الحسین و گریه بر ایشان، به مقامی رسیده بود که حضرت مهدی علیه‌السلام هر هفته با او دیدار می‌کردند.(4)

1 . از فرات تا فرات، ج‏2، ص: 110
2. ر.ک. بحارالانوار، ج 101، ص 317- 328
3. نجم ثاقب در احوال امام غايب(عليه‌السلام)، ج‏2، ص: 714).
4. هزار و يك نكته پيرامون امام زمان(عليه السلام)، ص: 335

 

گالری

سامانه پیام کوتاه هیئت

 10001001000313
 
پست الکترونیکی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

پرداخت بانكي

 شماره کارت بانک مهر ایران: 3438 3431 7310 6063

بانک سپه بیرجند(شعبه سجادشهر ) : 10016
 
شماره حساب بانك مهر ایران: 10010016